Adetliyken İlişkiye Girmek Günah Mı?

Adetliyken İlişkiye Girmek Günah Mı?

Adetliyken İlişkiye Girmek Günah Mı?

Adetliyken İlişkiye Girmek Günah Mı?, Adet dönemleri kadınların ergenlik çağına girmelerinden itibaren başlamaktadır. Bu dönem her ayın belirli günlerinden 3 ile 10 gün arasında sürmektedir. Çok huzursuz verici ve ağrılı bir zaman dilimidir. Dinimizde ayetler ile de bu durum hakkında bilgiler verilmektedir.

Adet dönemi içerisinde kadınların hormonlarında değişim olması nedeni ile cinsel isteklerinde de artış yaşanmaktadır. Hatta bazı erkeklerinde bu dönemlerde cinsel birleşme arzu ettikleri kaçınılmaz bir gerçektir. Ama yüce dinimiz İslam’ da adet döneminde cinsellik hakkında ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Çünkü adet döneminde olan bir kadına cinsellik anlamında yakınlaşma kurulması doğru görülmemektedir. Genel olarak sık sık sorulan sorulardan birisi olan adetliyken ilişkiye girmek günah mı? Sorusunun cevabına istinaden Bakara suresinin 222. ayeti net bir açıklamada bulunmaktadır.

Kadınlar adet dönemlerinde halsizlik ve zayıf düşme gibi durumlara maruz kalmaktadır. Bu sancılı dönemde vücuttan atılan kan kadını huzursuz ettiği gibi güçsüz de bırakmaktadır. Adet döneminde cinsel ilişkiye girmek İslam dininde kesinlikle günah olarak kabul edilmektedir. Kadınların bu dönemlerinde erkeklerin böyle bir talepte bulunmaması ve temizlenip abdest aldıktan sonra yakınlaşma göstermesi gerekmektedir. Zaten adetli durumda olan bir kadın cinsel ilişki sırasında asla rahat edemez ve hatta acı hissedebilir.

İlişkiden sonra kanamada artış ve şiddetli sancılar bile yaşanabilmektedir. Mikroplara karşı oldukça savunmasız olunan bu dönemde çok dikkatli olunması gerekmektedir. Kısa bir süreliğine cinsel ilişkiden uzak durmak en doğru ve en hayırlı karar olmaktadır.