Astım ve Nefes Darlığı için Okunacak Dua

Astım ve Nefes Darlığı için Okunacak Dua

Astım İçin Okunacak Dua, Bronşit için okunacak Dua, Nefes Darlığı İçin Okunacak Dua,

Astım ve nefes darlığı sebebiyle öksüren ve zor durumda kalan hastalar için dualar ve ayetler derledik. Doktora gittiğinize eminiz, astım, nefes darlığı ve bunlara bağlı öksürük için doktora gittiğiniz zaman verilen ilaçların tesir etmesi ve şifa olması için Allah’ü Tealâ’ya can-ı gönülden dua etmeli ve aşağıda belirttiklerimizi okumalısınız. Müslüman için kavli dualar manevi reçetelerimizdir. Yüce allaha sığınır ve şifa isteriz.

Nefes darlığı sıkıntısı olan, astım ve bronşiti olan bunlardan kaynaklı öksüren kişi, her gün 1 bardak suya 526 kere “Ya Şekûr Celle Celâlühü” ve şifa ayetlerini okuyup içerse, Allah’ın izniyle şifa bulacağı rivayet edilmiştir.
Astım ve nefes darlığından rahatsız olan, her gün 1 kere “Rahman” veya “Mümtehine” Suresi’ni, 1 bardak suya okuyup içerse, Allahü Tealâ Hazretlerinin izni ile şifa bulur.
Salihlerden bir kişi diyor ki; ” Her kim elini ağrı olan yere koyar, tam bir itikatla (şifanın Allahü Tealâ tarafından geleceğine inanarak) Fatiha suresini okur ve:

(Allahümme ezhib annî sûe mâ ecidü.)

“Allah’ım! Bende bulunan her türlü kötü şeyi gider” duasını 7 kere tekrar ederse, Allahü Tealâ’nın izni ile şifa bulur.

“Bismillahirrahmanirrahim.”“Leyse lehâ min dünillâhi kâşifeh.Elhamdü lillâhi ve selâmün alâ ıbâdillahillezinastafâ.Selamün kavlen min rabbir rahıym.Vesselâmü aleyye yevme vülidtü ve yevme emûtü ve yevme üb’as.Selâmün aleyküm ketebe rabbüküm alâ nefsihir rahmeh.Selâmün aleyküm bimâ sabertüm.”

Amin

Çok Okunanlar

kutsaldinislam