Bakara Suresinin Fazileti Nedir ?

Bakara Suresinin Fazileti Nedir ?

Bakara Suresinin Fazileti Nedir ?

Kutsal kitabımız Kuran’ da geçen her surenin her ayetin bir anlamı ve fazileti bulunmaktadır. Hem şifalı olan hem de koruyucu bir özelliğe sahip olan surelerden birisi olan Bakara suresi Kuran sureleri arasında çok önemli bir yere sahiptir.

286 ayetlik bir Kuran suresi olarak Kuran içerisinde var olan en uzun suredir. Bakara ismi inek olarak tabir edilirken sure içerisinde Bakar kelimesinin geçmesinden dolayı bu ismi almaktadır. Yahudi topluluğunun sığır üzerine tutumlarını elen alan surede bol bol faziletler bulunmaktadır. Bu faziletler ışığında şifa kaynağı olan Bakara suresini bol bol okumak gerekmektedir. İşte bu muhteşem faziletler aşağıda yer almaktadır.

1-) Bakar suresi her gün okunursa eğer okuyan kişinin rızkı artmaktadır. Bu sayede hanesine bereket gelmektedir.

2-) Özellikle ruh hastalığı yaşayan kişilere Bakara suresi içerisinde yer alan ayetlerin okunması durumunda hasat kişi Allah’ ın izni ile kısa sürede sağlığına kavuşmaktadır.

3-) Gündelik olarak her gün olma koşulu ile bir kişi Bakara suresini okursa eğer o kişiye şeytan asla ve asla yaklaşamaz. Aynı zamanda Bakar suresini her gün okuması sayesinde büyü, sihir gibi kötü oluşumlardan da kendini koruyabilmektedir.

4-) Geceleri okunması durumunda huzura erişmek ve huzurlu bir uyku çekmek mümkün olmaktadır. ,

5-) Bakara suresinin düzenli olarak her gün okunması sayesinde tüm işlerin istenildiği gibi yolunda gitmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede huzurlu bir yaşam sürmek mümkündür.