Basur duası. Basur için Bir Dua ve ilaç

Basur duası. Basur için Bir Dua ve ilaç

el-Havarini er-Razi, Safvan b. Yahya es-Sabiri’den; o, Yakub b. Şuayb’dan; o, Eban b. Tağlib’den; o, Abdü’l-Ala’dan; o, Ebu Abdurrahman es-Sülemi’den; o da Emirü’l-müminin (a.s.)’den rivayet ediyor. “Her kim basurdan korunmak isterse şu duayı okusun:

Ey Büyük, Cenap, Yüce, Rahman, Yakin, Cevap Veren, Yaratıcı, Rahim olan Allah’ım. Peygamber ve Ehl-i Beyt’e merhamet et. Bana merhamet et ve beni ağrımdan kurtar.”

Basur duası

Muhammed b. Abdullah b. Mihram el-Kufi, İsmail b. Yezid’den; o, Amr b. Yezid es-Saykal’den rivayet ediyor.Basur duası haricinde bir tavsiye        “Ebu Abdullah (a.s.)’a gelerek, ciddi hemeroidi (basur – hemoroit ) olan bir kişi için yardım istedim. Bu kişiye bir fıçı dolusu şarap önerilmiş ve fakat o bunu kabul etmemişti. Ebu Abdullah şöyle dedi: ‘Doğrusunu yapmış, şarap haramdır. Allah-u Teala yasak ettiği hiçbir şeyde şifa yaratmamıştır. Bir adet beyaz pırasa al ve onun beyaz başını kes. Onu yıkama ve küçük parçalara da ayırma.Devenin hörgücündeki yağdan bir miktar al. Yağı erit ve pırasanın üzerine dök. On tane ceviz al. Onları kırıp soy. On dirhem Fars peyniri ile karıştırıp öğüt. Pırasayı ateşe koy. İyice piştiğinde ceviz ve peyniri içine ekle. Daha sonra hepsini ateşten al. Aç karna üç veya yedi gün süreyle diğer gıdalardan da uzak kalmak suretiyle, bundan ye. Daha sonra bir miktar kızarmış kara ardıçı ekmekle ve soyulmuş cevizle ye. Pırasa ve deve hörgücü yağından sonra yarım okka susam yağını besmeleyle [Allah’ın adını anarak] aç karna al ve yine bir okka eril günlük ağacından al. Onu öğüt ve iç. Daha sonra yarım okka susam yağı daha al. Üç gün süreyle bunu iç ve öğleden sonraya kadar hiçbir şey yeme. Allah’ın izniyle şifa bulacaksın.’

Allah şafi ismiyle şifa versin. Allah ruhunuza sabır, vücudunuza güç nasip etsin inşallah

Amin

Çok Okunanlar

kutsaldinislam


Gusül Abdesti Duası, Gusül Abdesti Alırken Okunacak Dua