Bebeği Olmayanlar İçin Okunacak Dua Nedir

Bebeği Olmayanlar İçin Okunacak Dua Nedir

Bebeği olmayanlar için birçok dua tertibi bulunmakta ve bu dua tertibinden faydanılması durumunda Rabbimizin izni ile bebeği olmayanlar bebek sahibi olabilecektir. Ancak bebeği olmayanlar için okunması gereken duaya geçilmeden önce yapılması gerekenler ise şunlardır;

 • İlk olarak güzelce bir abdest alınmalıdır. Boy abdesti alınmasında daha fayda bulunmaktadır.
 • Hemen sonrasında niyet edilmekte ve Allah rızası için 2 rekat namaz kılınmaktadır.
 • 2 rekatlık namaz tamamlandıktan sonra günahların bağışlanması için tövbe-i istiğfar yapılmaktadır.
 • Hemen sonrasında peygamber efendimize salavat getirilmektedir.
 • Hemen sonrasında Allah’a şükür duası yapılmaktadır.

Bebeği Olmayanlar Şu Dua Tertibini Uygulamalıdır;

Yukarıdaki hacet namazından hemen sonrasında 19 gece ara vermeden arka arkaya;

 • 21 adet salavat-ı şerif
 • 1 adet fatiha ve 3 adet ihlas
 • 15 adet ayet-el kürsi
 • 95 adet Bismillahirrahmanirrahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus İnne Rabbeke Huvel Hallakul Alim
 • 661 adet Ya Musavvir Ya Halık Ya Bari
 • Sonrasında Allah’a şükür edilerek eller yüze sürülmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Bebeği olmayanlar yukarıdaki dualara geçmeden önce ilk gece yukarıdaki 2 rekatlık hacet namazını kutlak olarak kılmalıdır. Diğer geceler hacet namazı kılınması şart değildir, ancak mümkün olduğunca çok kılınmasında fayda bulunmaktadır. Rabbimize ne kadar fazla duada bulunursak, Rabbimiz dualarımıza o derece cevap vermektedir.

Ayrıca Bebeği Olmayanlar Şu Dua Tertibine de Başvurması Tavsiye Edilmektedir;

 • 4 cuma ara vermeden 1000 adet Ya Evvel okunmaktadır.
 • 707 defa da Ya Varis esması okunmaktadır.

Yukarıdaki dualardan sonra Rabbimizin izni şerifi ile bebek sahibi olunması umulmaktadır.

Bebek Sahibi Olmak İçin Rabbimize Yönelmeliyiz;

Unutulmamalıdır ki, dünyaya tamamen imtihan için gönderilmiş bulunmaktayız. Bu bakımdan bebek sahibi olamadık diye, asla üzülmemeli ve nefsimize ve şeytanın vermiş olduğu vesveselere aldanarak Rabbimize isyan etmemeliyiz. Rabbimizin bizi bu konuda imtihan ettiği bilincinde olarak daima sabır ve hatta böylesi daha hayırlı ise elbette ki daima şükür içerisinde olmalıyız. Nitekim, çocuğu olupta hayır alamayan birçok ailelerin bulunduğunu tekrar hatırlatmamızda fayda bulunmaktadır.

Evladı olupta, uyuşturucu batağına düşen, evladı olupta ailesine ve Rabbine karşı isyan bayrakları açan, evladı olupta İslam dininden dönen birçok ailelerin bulunduğunu ve bu bakımdan gerek evlat konusunda ve gerekse de diğer dünyevi işlerde Rabbimizden daima hayırlısını niyaz etmeliyiz.

Bebek sahibi olmak için Rabbimize daima yönelmeli ve zaman zaman da tıp ilmine yönelmeliyiz.Unutulmamalıdır ki, bazı vakitler duaların en tesirli olduğu vakitlerdir. Cuma günleri, kuşluk vakti, gece teheccüd namazı, sabah namazı gibi vakitlerde Rabbimizde yönelmeli ve tüm samimiyetimiz ile Rabbimizden hayırlı bir evlat dilemeliyiz.

Allah’tan Ne İstenirse İstensin Hayırlısı İstenmelidir;

Kul olarak bizler aciz varlıklarız ve bu bakımdan hakkımızda neyin hayırlı neyin hayırsız olabileceğini bizler bilemeyiz. Bu bakımdan Rabbimizden çocuk isterken de ilk olarak hayırlı evlat istemeliyiz. Örneğin, Rabbimizden istediğimiz evladın ileride Rabbine karşı asi olup olamayacağını veya doğrudan bize karşı isyankar olup olamayacağını biz bilememekteyiz. Bu bakımdan her neyi murad edersek edelim ilk olarak hayırlısı olmasını Rabbimizden dileyelim.

 

Etiketler