Bel Ağrısı için Bir ilaç ve Bir Dua

Bel Ağrısı için Bir ilaç ve Bir Dua

Bel Ağrısı için Bir ilaç ve Bir Dua

Bel Ağrısı için Bir ilaç ve Bir Dua, Hariz b. Eyyüb, Ebu Semine’den; o, Ali b. EsbM’tan; o, Ebu Hamza’dan; o, Hamran b. A’yan’dan rivayet ediyor.

“Bir adam Muhammed b. Ali el-Bakır (a.s.)’a gelerek, ‘Ey Allah Rasulü’nün oğlu, belimde çok ciddi bir ağrı var. Pek çok ilaç da kullandım ancak şifa bulmadım’ dedi. el-Bakır, ‘Ya Emirü’l-Mümininin (a.s.) duası?’ buyurdu. Adam ‘o nedir, ey Allah Rasulü’nün oğlu?’ diye sordu. el-Bakır (a.s.)şöyle dedi: ‘Namazını bitirdiğinde ellerini secde ettiğin yere koy ve şöyle dua et:

Bizim sizi boş bir amaç uğruna yarattığımızı ve gerçekten bize döndürülüp getirilmeyeceğinizi mi sanmıştınız? Hak ve Melik olan Allah pek yücedir. O’ndan başka ilah yoktur, kerim olan arşın Rabbidir. Kim Allah ile beraber ona ilişkin, geçerli kesin bir kanıt olmaksızın başka bir ilaha taparsa artık onun hesabı Rabbinin katındadır. Şüphesiz inkar edenler kurtuluşa eremezler ve de ki: Rabbim, bağışla ve merhamet et. Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.

Adam şöyle dedi: ‘Söylediklerini yaptım ve Allah (c.c)’ın izniyle ağrım geçti.'”

Muhammed b. Cafer el-Bursi, Muhammed b. Yahya el-Armani’den; o, Muhammed b. Sinan’dan; o da Ebu Abdullah (a.s.)’tan rivayet ediyor. “Allah Rasulü (s.a.a.) şöyle buyurdu: ‘Selam otu içiniz. Zira o bel ağrılarına iyi gelir.'”
Yine o, Muhammed b. Yahya’dan; o, Yunus b. Zabyan’dan; o, Cabir’den; ° da Ebu Cafer (a.s.)’den rivayet ediyor:

  “Emirü’l-müminin (a.s.) şöyle buyurdu: ‘Her kim yediklerinin kendisine zarar vermesini istemiyor ise, acıkmadan ve karnı temizlenmeden yemesin. Yiyeceği zaman da Allah’ın adı ile yiyip, iyice çiğnesin ve iştahı tamamen kesilmeden yemeyi bıraksın.’

Abdullah b. Bistam, Muhammed b. Razin’den; o, Hammad b. İsa’ dan; o, Hariz’den; o, Abdullah (a.s.)’tan; o da Emirü’l-müminin (a.s.)’den rivayet ediyor. “Her kim öbür dünyadaki hayatı arzuluyor ise hafif elbiseler giysin, erken yesin ve daha az sıklıkla cinsel ilişkide bulunsun”