Büyü için bir dua

Büyü için bir dua

Büyü için bir dua

Büyü için bir dua, Muhammed b. Cafer el-Bursi, Ahmed b. Yahya el-Ermeni’den; o, Muhammed b. Seyyar’dan; o, Muhammed b. el-Fadl b. Ömer’den; o, Ebu Abdullah (a.s.)’tan rivayet ediyor:

“Emirü’l-müminin (a.s.) şöyle buyurdu: ‘Cebrail Hz. Peygamber’e (saa) gelerek, ‘Ey Muhammed!’ dedi. Hz. Peygamber, ‘buyur ey Cebrail’ diye yanıtladı. Cebrail, ‘filanca yahudi senin için bir büyü yaparak filan oğulları kuyusuna attı, senin gözünde en güvendiğin, senin için en önemli ve seninle bir olan birilerini gönder ki o büyüyü sana getirsinler’ buyurdu. Hz. Peygamber, oraya, Hz. Ali b. Ebu Talib (a.s.)’i göndererek ona şöyle dedi: ‘Zervan kuyusuna git. Zira Yahudi Lebid b. A’sam’ın benim için yaptığı büyü oradadır. Onu bana getir.’ Hz. Ali (a.s.) şöyle buyuruyor: ‘Oraya gittim. Kuyuya indim. İçindeki büyüden dolayı kuyunun suyu adeta bir sarnıç suyu gibiydi. Kuyunun çukuruna ulaşana kadar hızla büyüyü aradım ancak onu bulamadım. Benimle beraber olanlar bana; orada bir şey olmadığını söylüyorlardı. Kuyudan çıktım. Ancak benimle gelenlere ‘Allah’ın izni ile o asla yalan söylemez’ dedim ve tekrar kuyuya girerek onu buldum. Onu Peygambere (saa) götürdüm. Bana onu açmamı söyledi. Onu açtım. içinde birkaç parça hurma ağacı dalı vardı ki her birinin üstüne 21 düğüm atılmıştı.’

Cebrail o gün Hz. Peygamber’ e Sığınma sureleri (Muavvizeteyn: Felak ve Nas) getirdi. Hz. Peygamber şöyle dedi. ‘Ey Ali, bu sureleri ipin üzerine oku.’ Emirü’l-müminin (a.s.)’in her okumasından sonra bir düğüm açıldı, ta ki Aziz ve Mütekebbir olan Allah’ın izni ile tüm düğümler açılıp Hz. Peygamber üzerindeki büyü kaybolana kadar.”

Ayrıca Büyüden Korunma ve Büyü Bozma yazımızı okumak için tıklayınız.