Büyü, Sihir Ve Cinlerden Korunmak İçin Okunan Dua Ve Sureler Nelerdir?

 Büyü, Sihir Ve Cinlerden Korunmak İçin Okunan Dua Ve Sureler Nelerdir?

Büyü, sihir ve cinlerden korunmak açısından özellikle bazı dua ve surelerin oldukça etkili olduğu islam alimleri tarafından belirtilmektedir. Bu bakımdan bu gibi olumsuz durumlardan uzak kalınması açısından bu duaların ve surelerin düzenli olarak okunmasında büyük faydalar bulunmaktadır.

Büyü, Sihir Ve Cinlerden Korunmak İçin Okunması Gereken Dualar Ve Sureler Şunlardır;

Muminun Suresi 97 ve 98. Ayetleri

Büyü, sihir ve cinlerden korunmak için Muminun Suresinin 97 ve 98.ayetlerinin günlük olarak mümkünse 41 defadan az olmamak kaydıyla okunmasında faydalar bulunmaktadır.

La Havle Ve La Kuvvete İllahil Billahil Ve Aliyyül Azim

Fakirliğin giderilmesinde ve ruhsal sıkıntıların ortadan kaldırılmasında da okunan bu duanın aynı zamanda büyü, sihir ve cinlerden korunmada da büyük faydaları bulunmaktadır. Bu bakımdan günlük olarak 100 defadan az olmamak kaydıyla okunması tavsiye edilmektedir.

41 Adet Ayet-el Kürsi, 3 Adet İhlas, 11 Adet Felak Ve Nas Ve 7 Adet Fatiha 

Yukarıdaki surelerin büyü, sihir ve cinlerden korunmada büyük faydaları bulunmaktadır. Örneğin, ayet-el kürsinin büyü, sihir ve cinlere karşı kişiyi manevi olarak kale içerine aldığı büyük islam alimleri tarafından bildirilmektedir. Peygamber efendimiz (s.a.v) yukarıdaki olumsuz durumlardan uzak kalınması açısından Felak ve Nas suresinin günlük olarak okunmasını emretmiştir.

Bakara Suresi Veya Bakara Suresi Son 2 Ayeti

Büyü, sihir ve cinlerden korunmak için okunması gereken surelerden biri de bakara suresidir. Mümkünse bakara suresinin tamamı günlük olarak okunmalı veya buna güç yetirilemediği takdirde ise bakara suresi son 2 ayeti günlük olarak düzenli bir şekilde okunmalıdır.

Büyü, Sihir Ve Cinlerden Korunmak İçin Başka Neler Yapılmalıdır?

Büyü, sihir ve cinlerden korunmak için özellikle daima abdestli olunmalı ve 5 vakit namazı devamlı olarak kılmaktır. Nitekim, büyük islam alimleri, büyü, sihir ve cinlerin yalnızca manevi yönden zayıf olan insanları etkileyebildiğini ve islam ahlakı ile yaşayan ve Allah’ın emrettiği şekilde yaşamını sürdüren insanlara zarar veremediğini belirtmektedirler. Ayrıca, büyü, sihir ve cinlerden korunmak için daima kuran okunmalı ve cünup gezmekten kaçınılmalıdır.

Büyü, Sihir Ve Cinlerin Musallat Olmasının Nedenleri Nelerdir?

Büyü, sihir ve cinlerin insanlara musallat olmasının birçok sebepleri bulunmaktadır.İslam dininde büyük günahlar arasında bulunan büyü ve sihir, büyücüler tarafından uygulanmakta olup, cin musallatı da büyü ve sihir sonucunda veya bağımsız olarak gerçekleşebilmektedir.

Günümüzde ne yazık ki, aşırı kıskançlık, haset, kin veya intikam alma gibi birçok olumsuz duyguların beslenilmesi sonucunda büyü ve sihir yapılabilmekte ve bunun ile birlikte uzun süreli olarak cünup gezilmesi, islam ahlakından ve yaşayışından uzak kalınması, karakter ve ruhsal yönden boşlukta kalınması, anlamsız korkular ve ruhsal sorunlar yaşanması, isyan içerisinde bir yaşam tarzına sahip olunması, fal, tarot, cin çağırma gibi işlemlere başvurulması, cinlerin bulunduğu alanlarda, onların rahatsız edilmesi gibi birçok nedenlere bağlı olarak cinlerin musallatı söz konusu olabilmektedir.

 

Etiketler