Çocuğu Olmayanlara Dua İşe Yarar Mı?

Çocuğu Olmayanlara Dua İşe Yarar Mı?

Çocuğu Olmayanlara Dua İşe Yarar Mı?

Çocuğu Olmayanlara Dua İşe Yarar Mı?Günümüzde tıp ne kadar ilerlediyse sağlık sorunları da o kadar arttı. O kadar çok hastalık ismi var ki sıradan bir vatandaşın bu hastalıkların hepsini bilmesi mümkün değil. Bu hastalıkların hepsinin ismini doktorluk eğitimi almış doktorların bile bilmemesi ihtimali bulunuyor. Çünkü alanında uzmanlaşmış doktorların bile sadece kendi alanları ile ilgili hastalıklarla ilgileniyor ve başka hastalıklar hakkında çok detaylı bilgi taşımıyor olması bu ihtimali canlı tutuyor.

Durum böyle iken tıbbın da bazen çaresiz kaldığı hastalıklar oluyor. Hatta sadece çaresiz kaldığı değil henüz tanımını bile yapamadığı birçok hastalık var. İnsanlar yakalanıyorlar, rahatsızlıkları var ancak hastalık hakkında tanımlanmış bir bilgi olmadığı için teşhis konulamıyor ve tedavi edilemiyorlar.

Kadın doğum uzmanı olarak çalışan doktorların çocuğu olmayan çiftlerde karşılaştıkları durum biraz buna benziyor. Ortada her ne kadar teşhisi konulamayan bir rahatsızlık olmasa da tedavisi olmayan bazı sorunlardan dolayı bazı çiftlerin hiç bir şekilde çocukları olmayabiliyor.

Olası tüm uygulamalar ve tıbbi işlemler denendiği halde çocuğu olmayan çiftlerin dua iksirine sarılmaları gerekiyor. Dualar her konuda olduğu gibi iyileşecekmiş gibi görülen, tedavisi olmayan, öldürmeyen ancak yaşamın tadını da kaçıran bu gibi hastalıklara ve olumsuzluklara karşı da önemli bir çözüm aracıdır.

Dua yaparken ihtiyacımız olan her neyse bu konuya atıfta bulunan bir kuran ayetini okumamız duamızın kabul olmasını sağlayacaktır. Çocuk olması için yapılan duaları ayrıca araştırabilirsiniz.