Diş Ağrısı için Dua

Sponsorlu Bağlantı

Diş Ağrısı için Dua

Diş Ağrısı için Dua, Ebu Abdullah el-Hüseyin b. [Ahmed] Muhammed el-Havalimi, el- Hüseyin b. Ali b. Yaklin’den; o, Hannan es-Saykal’dan; o, Ebu Beşir’den; o, Ebu Cafer el-Bakır (a.s.)’dan rivayet ediyor. Ebu Beşir şöyle dedi: “Ebu Cafer (a.s.)’e geceleri beni yatağımdan kaldıran diş ağrımdan şikayette bulunduğunda bana şöyle dedi: ‘Ey Ebu Beşir, ağrı geldiğinde elini onun üzerine koy. Fatiha ve İhlas surelerini oku, daha sonra da şu ayeti oku:

Dağları görürsün de donmuş sanırsın. Oysa onlar, bulutların sürüklenmesi gibi sürüklenirler. Her şeyi sapasağlam ve yerle yerinde yapan Allah’ın sanatıdır. Şüphesiz o işlediklerinizden haberdardır.

Diş Ağrısı ortadan kalkacak ve nüksetmeyecektir.'”

Hamdan b. A’yan er-Razi, Ebu Talib’den; o, Yunus’tan; o, Ebu Hamza’dan; o, Sema’a b. Mihran’dan; o, Ebu Abdullah (a.s.)’tan rivayet ediyor. Ebu Abdullah (a.s.) yukarıdaki duayı ve Kadir Suresi‘ni ağrısı olan bir kişiye öğütledi.

Diş İçin Tecrübe Edilmiş Bir Dua

Fatiha , Felak , Nas ve İhlas surelerini oku. İhlas suresini okuduktan sonra:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla! Geceleyin ve gündüzün içinde barınan her şey onundur. O işitendir, bilendir. [6: 13] “Biz de dedik ki, ey ateş! İbrahim’e karşı soğuk ve esenlik ol. Ona bir düzen kurmak istediler, fakat biz onları daha çok hüsrana uğrayanlar kıldık.” [21:69-70] Oraya gittiğinde kendisine seslendi: Ateş de olanlar da çevresinde bulunanlar da kutlu kılınmıştır. Alemlerin Rabbi olan Allah yücedir. [27:8]

Daha sonra şöyle de: “Ey Allah’ım! Sen her şeyden koruyan ve korunmaya muhtaç olmayansın. Kulunu ve cariyenin oğlunu korktuğu şeytani şeylerden ve Sana şikayette bulunduğu ağrısının ıstırabından koru.”

Sponsorlu Bağlantı

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.