Doğum Hakkında Bir Dua

Doğum Hakkında Bir Dua

Doğum Hakkında Bir Dua

Doğum Hakkında Bir Dua, Doğum ayına giren bir kadın için aşağıdaki ayetleri yazın. Doğum esnasında ağrısı ve zorluğu olmayacaktır. Ayeti yazdığınız kağıdın etrafını başka bir kağıtla sarın, ancak bağlamayın. ‘O inkar edenler görmüyorlar mı ki göklerle yer birbiriyle bitişik iken biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı? Gece de kendileri için bir ayettir. Gündüzü ondan sıyırıp yüzeriz. Hemen artık karanlıkta kalıvermişlerdir. Güneş de kendisi için olan bir müstakarra doğru akıp gitmektedir. Bu üstün ve güçlü olan, bilenin takdiridir. Aya gelince, . biz onun için de birtakım uğrak yerleri takdir ettik. Sonunda o eski bir hurma dalı gibi döndü. Ne güneşin aya erişip yetişmesi gerekir, ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler.

Onların soylarını dolu gemilerde taşımamız da kendileri için bir ayettir ve onlar için bilmekte oldukları bunun benzeri şeyleri yaratmamız da. Bu durumda ne onların imdadına yetişen olur, ne de kurtulabilirler. Ancak bizden bir rahmet olması ve belirli bir zamana kadar yararlandırmamız başka.’  ‘Sura üfürülmüştür. Böylece onlar kabirlerinden Rablerine doğru süzülüp gelirler.

Doğum Sancısı İçin Dua

        Kağıdın arkasına şu ayetleri yazın:
‘Artık sen sabret. Rasullerden azim sahiplerinin sabrettikleri gibi onlar için de acele etme. Onlar tehdit edildikleri şeyi gördükleri gün, sanki gündüzün yalnızca bir saati kadar yaşamışlardır. Bu bir tebliğdir. Artık fasık olan bir kavimden başkası yıkıma uğratılır mı?
‘Onu gördükleri gün sanki bir akşam veya bir kuşluk vaktinden başkasını yaşamamış gibidirler.

 

1 YORUM

  1. Avatar

    güzel faydalı bir site olmuş. elinize sağlık. başarılarınızın devamını dilerim.
    bu duayıda kaydettim.