Dua Etmek En Çok Da Hastayken Akla Gelir!

Dua Etmek En Çok Da Hastayken Akla Gelir!

Dua Etmek En Çok Da Hastayken Akla Gelir

Dua Etmek Hastalıklar, musibetler insanlar içindir. Hasta olmadan önce kimse hastalığın kendisine ansızın gelebileceğini anlayamaz. Keder ve hastalıklar hiç uğramayacak gibi yaşamaya devam edilir.

Davetsiz misafir olarak görülen hastalıklar kimisi için bir nimet bir sınav olarak görülürken kimisi için de zulüm olarak gelmektedir. Yaradan’a yakınlaşmak adına gelen hastalıklar kulu daha da dine ve dua etmeye de yaklaştırmaktadır. Hastalıkların yaradandan geldiğini bilenler yaklaşırken, dualar ederken bilmeyenler ise isyan etmeyi tercih etmektedir. Hastalıklar insanlar için bir nasihat ve ders niteliğindedir. Hastalığın şiddeti ya da acısı karşısında dualar ile sabretmek gerekmektedir. Sabır konusunda akla Hz. Eyüp peygamber gelmelidir. Şifa ve afiyet isteme konusunda bol bol dua edilmesi çok önemli olmaktadır.

Hastalık karşısında aciz duruma düşen inanlar Yüce Yaradan’ dan şifa talebinde bulunmaktadır. En çaresiz anda insanlar eski sağlıklarına dönebilmek için dua etmeye yönelmektedir. Bu nedenle en çok hastayken insanlar dua etmeyi tercih etmektedir. Ağrısı olanlar için hastalıkları olanlar için dinimizde pek çok dua yer almaktadır. Bir hediye niteliğinde olan bu dualar şifa bulmak için çok etkilidir.

Özellikle Şafi ismi ile dua etmek şifa bulmanın kaynağı olmaktadır. Sade ve özlü dualar yapmak, şifa istemek, yalvarmak sünnettir. Afiyet ile güzelleşmek için okunan bu dualar sayesinde insanlar kalben de huzur bulmaktadır. Dermanı olmayan hastalıklar için bile dualar ile şifa bulmak mümkündür. Şifa bulmak için de dua etmek en büyük nimettir.