Evlenecekler İçin Dua

Evlenecekler İçin Dua

Evlenecekler için Dua

Evlenecekler için Dua Hayat şartları zorlaştıkça insanların bir araya gelerek birbirlerini tanıması da zorlaşıyor. Böyle bir imkân olsa bile insanlar bir zaman sonra anlaşamayarak ilişkilerini sonlandırıyorlar ve yeni arayışlara yöneliyorlar.

Bu yeni arayışlar ise ertelenmiş umutlar ve hayaller anlamına geliyor. Her birlikteliğini evlenmek umudu ve hayali ile başlatan insanların bir türlü istedikleri sonucu alamaması bazen olağan dışı çözüm arayışlarını da beraberinde getiriyor. Dini inanışların devreye girdiği bu noktada dualar ile ilişkilerini kuramaya çalışan insanlar hiç de az değil. Sadece kendi yaptıkları dualarda çözüm arayan insanları bir kenara bırakıp bir de dua ettiğinde kabul edileceğine inanılan kişilerin yapacakları dualardan özel medet bekleyenler ise kendi duasına güvenenlerden daha fazla.

Meşhur tabirle evde kalmışları derdine çare olmak üzere yapılan bazı dualar da yok hani. Bu duaların sonuç verdiğine inanıp inanmak size kalmış bir düşünce ancak kısmet duaları olarak bilinen bu duaların bugüne kadar popülaritesini korumuş olması da sanırım tesadüf eseri olamaz. Kısmet duaları ile önemli bir kısım insan evlilik gibi önemli bir sorununu çözmüş olacak ki insanlar hâlâ önemli oranda bu dualardan çözüm beklemektedirler.

Günümüze kadar yapılan dualar ve yaşanan tecrübeler duaların evlilik de dahil olmak üzere birçok konuda önemli sonuçlar verdiğini ve insanların sorunlarını çözdüğünü ispatlamıştır. Doğru bir dil ve yaklaşım ile yaptığımız duaları kabul ettirmek ve amacımıza ulaşmak mümkün olabilmektedir.