Fetih Suresinin Faziletleri Nelerdir ?

Fetih Suresinin Faziletleri Nelerdir ?

Fetih Suresinin Faziletleri Nelerdir ?

İslam dininin güzellikleri arasında yer alan sureler günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunarak gelmiştir. Bu korumanın da Yüce Yardan tarafından yapıldığı apaçık bir gerçektir. Bu denli kutsal bir kitaba sahip olmamızın ayrıcalıkları içerisinde faziletli surelerin bulunması da yer almaktadır. İnsanlara yol gösteren ve bol bol faziletleri olan bu surelerden birisi de Fetih Suresi’ dir. Yeni nesillerin yararlanmasına olanak tanıyan 1400 yıllık kutsal kitabımız içerisinde en önemli surelerden birisi olma özelliğine sahiptir.

Medine ve Mekke toprakları arasında inen bu sure toplamda 29 ayetin bulunduğu bir suredir. İslam dininin başarılar, fetihler üzerine müjdelendiği bir din olduğunu gösteren bir suredir. Müminler için nimetlere verileceğinden bahsederken aynı zamanda münafıklar ve müşrikler için azabı hatırlatan bir suredir. Fetih suresinin devamlı olarak okunması insanlar büyük kazanımlar sağlamaktadır. İşte bu kazanımlar aşağıda yer almaktadır.

1-) Fetih suresini gün içerisinde 7 defa okuyanların duaları Allah katında hemen gerçekleşmektedir. Diledikleri her şey olmaktadır.

2-) Günde bir adet Fetih suresi okunduğunda ise kaza ve belalardan uzak kalınması mümkün olmaktadır.

3-) İşletmelerin bereketinin arttırılması açısından Fetih suresi çok etkili ve faydalı olmaktadır. Bu nedenle ticarethanelere bu surenin yazılmış halinin asılması durumunda geleceğin çok daha iyi olması sağlanmaktadır.

4-) Kısmeti kapalı olan bayanların kısmetlerinin açılması için Fetih suresinin fazileti büyüktür. Allah’ın izni ile kapalı olan kısmetler kolayca açılabilmektedir.