Günahsız Ölmek İçin Okunacak Dua-Zikir

Günahsız Ölmek İçin Okunacak Dua-Zikir

Günahsız ölmek için okunacak dua ve zikir hakkında

Günahsız ölmek için okunacak dua hakkında yazmadan önce Hadis-i Şeriflerin hayatımızdaki yeri ve Kuran-ı kerim ile olan bağını anlamamız lazım öncelikle. Bunu anlamadığımız veya kabul etmediğimiz takdirde bu dua ve zikirler sizlere mübalağa ve gerçek dışı gelmektedir. Öncelikle bunu aşmamız lazım. Bir mümin derse ki size “bırak hadisleri bana kuran-kerim den bahset o zaman bir sorun var demektir. Bilin ki o mümin olmaya bilir veya cehaletin esiridir. İtikat bakımından zayıftır. Dinimizde hadisleri önemsiz veya mübalağa kılıp hadisi bırak kurandan konuş denilemez. Hiç bir islam alimi bunu uygun görememiştir. Kuran-ı kerim buna izin vermez.

gunahsiz olmek icin okunacak dua
Gunahsiz olmek icin okunacak dua

Hadis-i Şerifler Kuran-ı Kerimden Ayrılamaz

Çünkü hadis kurandan ayrılmaz. Kuran şunu emreder. Peygamber efendimize itaat, bana itaat demektir. Peygamber efendimiz bize ne verdiyse onu alacağız. Ne yasakladıysa onu terk edeceğiz. Hadis-i şerifler kaderimizi ispat eder ve kurandan ayrılamaz.

Hadis-i şerif der ki, Her kim bu zikri okuduğu gün veya gece ya da ay içinde ölürse Allah-u Te’ala’nın izni ile günahları affedilmiş olarak ölür.

Günahsız ölmek isteyenler için zikir konusunda ise mümin zaten buna göre yaşayacaktır ancak günahtan arınamamış kalbinde İslam ve dine bağlı , Allah’a ve peygamberlere inanan müminlerde günah işleyebilmektedir. Günahsız ölmek isteyen aşağıda ki 5 kelime-i tevhid zikrini her gün bir kere okusun. Hatırınızda olsun. Haftada 1 okuyun. En az ayda 1 okuyun.5 Kelime-i Tevhid

Ebu Hureyre Hazretlerinden rivayet edilen hadis-i şerifte peygamber efendimiz (s.a.v) elleriyle sayarak aşağıdaki 5 kelime-i tevhidi söylüyor.

Hadis-i Şerifin Müjdesi Günahsız Ölmek – Günahsız ölmek için okunacak dua

Bismillahirrahmanirrahim.

Lâ ilahe illallâhu vahdehu vallâhuekber.
Lâ ilahe illallâhu vahdeh.
Lâ ilahe illallâhu lâ şerikeleh.
Lâ ilahe illallâhu lehül mülkül velehül hamd.
Lâ ilahe illallahu velâ havle velâ kuvvete illâ billah.

Facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Çok Okunanlar

kutsaldinislam