Hac Finansmanı Sağlayan Bankalar

Hac Finansmanı Sağlayan Bankalar

Hac Finansmanı Sağlayan Bankalar

Kutsal toprakları ziyaret etmek ve İslam Dini’nin en önemli görevlerinden birini yerine getirmek birçok Müslüman’ın hayallerini süslemektedir. Bu noktada hac finansmanı sağlayan bankalar oldukça önemli bir konudur. Bu yazımızda Umre ve Hac yolculuğu için sunulan ekonomik kredi seçeneklerini değerlendirecek ve sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Günümüzde birçok bankanın Hac ve Umre yolculuklarında 36 ay vade ile destek verdiği bilinmektedir. Geri ödeme, kar payı oranları ve taksit seçeneklerindeki olumlu yaptırımlar göz önünde bulundurulduğunda birçok vatandaş hac ve umre kredisinden faydalanabilmektedir.

Hac Umre Kredisi Başvuru

Umre ziyareti için gerekli olan finansman desteğini alabileceğiniz birçok banka bulunmaktadır. Sizden istenen evrakları temin etmeniz durumunda başvurunuz gerçekleşecek ve krediniz sonuçlanacaktır. Hac umre kredisi başvurusu için kredi kar payı oranları, taksit seçenekleri, banka tarafından istenen evrak ve belgeler göz önünde bulundurulmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. İkametgah belgesi, gelir belgesi ve nüfus cüzdanınız ile bankalara kredi başvurusunda bulunabilir ve günümüz internet, mobil bankacılık hizmetleriyle de işlemlerinizi kısa süre içerisinde halledebilirsiniz.

Albaraka Türk Bankası Hac Umre Kredisi Nedir?

48 aya kadar vade imkanı ile kredi seçeneği sunan Albaraka Türk Bankası, hac ve umre kredisi almak isteyen vatandaşlara faizsiz kredi vermektedir. Umre ve Hac kredisi gereksinimini ile Türkiye’deki Albaraka Türk Bankası şubelerine gerekli evraklarla birlikte başvurabilirsiniz. Aynı zamanda Albaraka Türk Bankası’nın resmi internet sitesinde bulunan Hac Kredisi başlığına tıklayarak da hac kredisi sürecinizi hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Hac Umre Kredisi Nedir?

Düşük kar payının yanı sıra 36 ay vade ile hac umre kredisi imkanı sunan Ziraat Katılım Bankası birçok vatandaşın öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Kredi başvurusu öncesinde gerekli belge ve evrakları hazırlamalı ve en yakındaki şubeye başvuruda bulunmalısınız. İnternet sitesinden ya da mobil kullanımlardan da kredi başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası Hac Umre Kredisi için sizden istenecek belgeler arasında; kredi finansmanına dair proforma fatura, banka görevlisi tarafından verilen başvuru formu, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi gösterilebilir. Kredi sürecinize pozitif bir ivme kazandıracak kefil belgeleri için de banka yetkilisi ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası Hac Umre Kredisi Nedir?

Hac umre kredisi için başvuracağınız bankanın şubeleri, mobil ve internet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kredi sürecinizde etkin ve oldukça önemli olan evrakları hazırlamalısınız. Maaş bordrosu, pasaport ya da ehliyet, nüfus cüzdanı, işletme ya da serbest meslek sahipleri için onaylı bilanço ve son yıla ait vergi levhasının yanı sıra imza sirküler, gelir tabloları, Ticaret Sicil Gazetesi, Müftülükten alınacak ön kayıt belgesi ve finansmanı karşılayacak ürün proforma faturası gibi belgelere ihtiyacınız olacaktır. Detaylı bilgi için Türkiye Finans Bankası’nın kredi yetkililerine dilediğiniz soruyu yöneltebilir ve kredi süreciniz hakkında merak ettiğiniz her unsura hakim olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.bankalar.org/

Etiketler