Hacca Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Hacca Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Hacca Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Hacca Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?, Hacca özellikle ilk kez gideceklerde tatlı bir telaş bulunurken hacca gidenlerin nelere ihtiyaç duyduğunu merak edenler de vardır. Öncelikle güvenliğiniz için tedbirli olmanız gerektiğini unutmayın.

Hacca giderken götürdüğünüz bavulunuza renkli bantlarla işaret koyun ve böylelikle bavulunuzun diğerlerinden ayırt edilmesini ve tanınmasını sağlayın. Boynunuza asacağınız bir para kesesinin veya çantanın içine otelinizin adını ve adres bilgilerini içeren bir kartı ve miktar parayı burada saklayın.

Gerekli Olan Kıyafet ve Aksesuarların Seçimi

Kadınların mutlaka bir kaç tane başörtüsü alması gerekliyken sentetik olmaması ve pamuklu olması gereklidir. Yanınıza bir yara bandı alınız ve ağrı kesici ilaçları ihmal etmeden yanınızda bulundurun. Bolca iç çamaşırı ve çorap alarak mutlaka yanınızda bulundurun. Hacda tavaf için tavaf terliği de alabilirsiniz. Deri olanlarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca yolculuğunuz boyunca en fazla yapacağınız faaliyet yürümek olduğu için terliğinizin de son derece sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Sizi mağdur etmemesini önemsemelisiniz. Mescid-i Nebevinin ve Mescid-i Haram’ın oradaki turlarınızda buranın zemini beyaz mermerlerle kaplı olduğu için güneş gözlüğü mutlaka almalısınız. Güneş koruyucu mekanizmalarının kapalı olduğunda güneş ışınlarının zemine temas etmesi sonucu güneş ışıkları çok yoğun bir şekilde yansıma yaparak gözlerinizi rahatsız etmektedir. Ayrıca burada kullanmanız için yanınıza sabun, kolonya ve pişik kremi de almanız çok faydalı olacaktır. Sıcaktan dolayı muhakkak ihtiyacınız olacak olan bu malzemeleri buradan veya hacca gittiğiniz otellerden temin edebilirsiniz.