Huzursuzluk İçin Yapılacaklar

Huzursuzluk İçin Yapılacaklar

Huzursuzluk İçin Yapılacaklar

Kimi zaman aniden gelen iç sıkıntısı, kötü bir şeyler olacak hissini yaşamayan yoktur. Aniden gelen bu huzursuzluk hali kişiyi psikolojik olarak oldukça rahatsız ve tedirgin eder. Bu sebepsiz gelen kötü ruh halinden kurtulmak için çok basit bir yöntem vardır: Dualar

Dua okumak bu ruh halinden sıyrılmak ve rahatlamak için bire birdir. Kişi bildiği duaları içinden okuyarak rahatlayabilir. Huzursuzluğu geçene kadar okumaya devam etmek çok daha iyi olacaktır. Eğer huzursuzluk yaşayan kişinin imkânı varsa o anda Yasin Suresi okuması çok daha faydalı olacaktır ve iç sıkıntısı hemen geçecektir.

Bu ruhani rahatlamayı fiziksel olarak ta sağlamak için abdest almak oldukça faydalıdır. Abdest alma sırasında su vurulan yerler tansiyonu düşürmeye yardımcı noktalardır. Huzursuzluk hissine bağlı olarak meydana gelen çarpıntı ve benzeri fiziksel tepkileri de abdest almak hafifletecektir.

Ruhani rahatlamanın sağlanabilmesi için duaların kalpten ve inanarak okunması gerekmektedir. Kişi eğer sadece diliyle okumuş olmak için dua okursa bu kötü ruh halinden ne yazık ki hemen kurtulamaz. Ne zaman ki inanarak ve içten dua okumaya başlarsa o zaman içinde bulunduğu sıkıntıdan da kolaylıkla kurtulacaktır.

Huzursuzluk anı yaşayan kişi eğer yaşı küçük bir çocuksa ve devamlı ağlıyorsa, bir aile büyüğü çocuğu okuyabilir ve çocuğun sıkıntıdan kurtulması sağlanabilir. Özellikle Tin Suresini okumak çok kısa sürede fayda sağlayacaktır. Yedi kez tekrar olarak okuyacağınız bu sure ile kısa süre içinde huzursuzluk durumu son bulacaktır.