İmanlı bir müslümanın zor bir işe başlarken okuması gereken dua.(Çok Kolay)

İmanlı bir müslümanın zor bir işe başlarken okuması gereken dua.(Çok Kolay)

Allah büyüktür. İmanlı gerçek bir müslüman zor bir işe başlarken okunacak dua hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Allah en büyük yardımcımızdır. Unutmamak lazım ki “Allâh bize yeter, O ne güzel vekîldir.” sözünü İbrâhim -aleyhisselâm ateşe atılırken söylemiştir. Lütfen düşünün! Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin! Bundan daha zor bir durum olabilir mi?

Zor durumda bu duayı edin. Sıkıntıdayken edilecek dua

Allah her kuluna, milletimizin her birine bu imanı ve allah inancını nasip etsin.(amin) (İnşallah)

Zor zamanlarda edilecek dua, zor bir işe başlarken edilecek dua, zor durumda edilecek dua ” Rabbenâ âtinâ min ledunke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşedâ(raşeden).” Yüce rabbimiz kulunu zor bir durum ile imtihan ediyorsa eğer mümin tam tevekkül ile, imanının gücü ile bu zor durumun içine düştüğünde bu duayı okuyarak huzur bulacaktır. Bu dua nın anlamı “Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır.”

Zor işlere başlamadan edilecek duayı not edin. Sıkıntıdayken Allah yanınızda

Allah dilimizden ve yüreğimizden dualarımızı eksik etmesin. (Amin) Mümin hayatı boyunca ruh halinin iyi olmadığı ve zor durumda kaldığı anlarda Allah’a sığınandır. Sonsuz merhamet sahibi Yüce Allah müslüman kulunun dualarını ve yalvarışlarını geri çevirmeyendir.


Allah rızası için birlikte Yüce rabbimize sığınarak zor bir işe başlarken ve zor bir zamana duruma düştüğünüzde hatırınızda kalmış olması için tekrarlayın. “Rabbim! Gönlüme ferahlık ver. İşimi bana kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz. Ki sözümü anlasınlar.” (Taha Suresi 25-28)

Allah duanızı duyar. Sıkıntı halinde edilecek duanızı kesinlikle duyar.

Sıkıntı içindeyken okunacak dualar yüreğinizin yeniden huzur bulması için Allah ile kul arasındaki bağdır. Ey iman eden müslüman, zor bir işe başlarken, zor durumda kaldığında Allah’a sığın ve “Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır. Amin!” diyerek Allahın lütfundan faydalan.

Unutmayın. Dua Allah’ın bir lütfudur. Güzel bilgi yayılmalıdır. Allah rızası için okuyun ve aklınızda tutun bu duaları.