Kadınlarda Örtünme ve iffetli Olma

Kadınlarda Örtünme ve iffetli Olma

Kadınlarda Örtünme ve iffetli Olma

Kadınlarda Örtünme ve iffetli Olma, Yüce İslâm Peygamberi (s.a.a), en üstün kadınları şöyle tanıtmıştır:

Sizin en iyi kadınlarınız çocuk doğuran, şefkatli olan, kendini örten, iffetli olan, ailesinde değerli ve eşine karşı mutlu, yabancı erkekler karşısında kendini koruyan, eşinin sözünü dinleyen kadınlardır.

Yüce Peygamberimizin (s.a.a) bu buyruğundaki “örtünme ve iffetli olma” tabirlerine gereğince dikkat edilmelidir. Erkeklerin kadınlara istek ve sevgi duymasında bu iki sıfatın çok etkin bir rolü vardır. Çünkü örtünmeyen bir kadın, erkeği etkilemede ve kendine karşı erkekte istek uyandırmada fazla başarılı olamaz. Batılı erkeklerin doyuma ulaşmak için başka milletten kadınları seçme nedenlerinden biri, belki de kendi kadınlarını, uygun giyim tarzını gözetmediklerinden dolayı çekici bulmamalarıdır. Örtünme, kadına ağırbaşlılık ve yücelik kazandırır; örtünmeyen, kendini sergileyen ve cilvelenen kadın ise kadının konum ve saygınlığına gölge düşürür.

İffet de değerli bir sıfat olup kadınlara değer ve saygınlık kazandırır. Hovarda ve oynak kadınlar, asla kalplerde yer edemez ve yer bulamazlar. Bu tür kadınlar bilmelidirler ki onlar, şehvetperest erkeklerin şeytanî şehvetlerini doyuran meta ve araçtırlar ancak. Kimse bu tür kadınlara hayat ortağı gözüyle bakmaz ve onlarla hayatını paylaşmaz. Bu kadınlar bir süre geçtikten ve gençliklerini kaybettikten sonra, şehvetperest insanlardan bile ilgi görmeyecek ve tümüyle unutulacaklardır.

 

1 YORUM

  1. Avatar

    Günümüzde kadınlar müslüman olduğunu söylese dahi maalesef islamın gerektirdiği şekilde örtünmeyi ihmal ediyorlar.