Kutsal Din İslam
Karın Ağrısı için Okunacak Dua
Sosyal Medyada Paylaş
17 Şubat 2017
islam

Karın Ağrısı için Okunacak Dua

Sponsorlu Bağlantı Karın Ağrısı için Okunacak Dua Karın Ağrısı için Okunacak Dua, el-Hüseyin b. Bistam, Muhammed b. Halef’ten; o, el-Veşşa’dan; o, Abdullah b. Simin’dan; o, Cafer b. Muhammed (a.s.)’den; o, dedesinden rivayet ediyor. Bir adam Hz. Peygamber (s.a.a.)’e gelerek erkek kardeşinin karın ağrısından mustarip olduğunu söyledi. Allah Rasulü ona, ‘kardeşine

Sponsorlu Bağlantı

Karın Ağrısı için Okunacak Dua

Karın Ağrısı için Okunacak Dua, el-Hüseyin b. Bistam, Muhammed b. Halef’ten; o, el-Veşşa’dan; o, Abdullah b. Simin’dan; o, Cafer b. Muhammed (a.s.)’den; o, dedesinden rivayet ediyor.

Bir adam Hz. Peygamber (s.a.a.)’e gelerek erkek kardeşinin karın ağrısından mustarip olduğunu söyledi. Allah Rasulü ona, ‘kardeşine söyle sıcak su ile balı karıştırıp içsin’ diye buyurdu. Ertesi günü adam tekrar gelerek, ‘ey Allah’ın Rasulü, ona içirdim fakat bir fayda görmedi’ dedi. Allah Rasulü ‘Allah doğruyu söyledi. Git ve erkek kardeşine bal içmesini ve yedi defa fatiha suresini okumasını söyle’ dedi. Peygamber (s.a.a.) adam gittikten sonra şöyle dedi: ‘Ey Ali, bu adamın erkek kardeşi bir münafıktır. Her kim böyle ise içtiği fayda vermez.'”

Karın ağrısı yüzünden muzdarip olan bir kişiye Emirü’l-müminin (a.s.) sıcak su içmesini ve şu duayı okumasını söyledi:
Ey Allah’ım, Ey Allah’ım, Ey Allah’ım! Ey Rahman! Ey Rahim! Ey Rabbim! Ey Yaratanların Yaratıcısı! Meliklerin Meliki, düzenleyicilerin Düzenleyicisi! Her bir hastalık ve ızdıraptan Senin şifan ile beni iyileştir. Zira ben Senin kulunum ve Senin kulunun oğluyum. Yakarışım sanadır.
        Ebu Abdullah el-Havatimi. İbn Yaktin’den; o, Hasan es-Saykal’den;
o, Ebu Beşir’den rivayet ediyor. “Bir kişi gelerek göbeğindeki ağrıdan Ebu Abdullah es-Sadık (a.s.)’a şikayette bulundu. es-Sadık (a.s.) ona şöyle buyurdu: “Git elini ağrıyan bölgeye koy ve üç kez şu duayı oku:

O Aziz bir kitaptır. Batıl ona önünden de ardından da gelemez. Hüküm ve hikmet sahibi çok övülenden indirilmedir

        Ebu Abdullah (a.s.) şöyle buyurmuştur: İnananlar içinde kim herhangi bir hastalığının yakınması nedeniyle elini ağrıyan bölgenin üzerine koyup şu duayı samimi bir niyet ile okursa şifa bulur. Kurandan müminler için şifa ve rahmet olan şeyleri indiriyoruz. Oysa o zalimlere kayıplardan başkasını arttırmaz.

Bunun hakikati ‘ inananlar için şifa ve rahmettir’ ayetinde teyit edilmiştir.”

Sponsorlu Bağlantı

Sizin Yorumunuz: (Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır)

13 adet yorum var.

  1. Hiç bişe olmadı şimdi ben münafıkmıyımmyani ağrım geçmedi ya münafıkmı oluyorum ???

    • Sen kendini nasıl hissediyorsan öylesindir. Ağrının geçmemesi belki duanın yeterince yürekten edilmemesinden ama belki de bu dünyada değil dde öteki dünyada verilecek bir mükafattan kaynaklanıyordur. Sen Allah’a güven, gerisi huzur, mutluluk.

  2. Ağrım hafifledi, Allah razı olsun. Derin nefes alın ve tamamen teslimiyet içinde dua edin. Sırf karnınız ağrıdığı için değil de yürekten bir şekilde olsun. Allah mutkaka yardım eder. Bu dünyada ya da öbür dünyada ama mutlaka…

Tüm Hakları Saklıdır © kutsaldinislam.com 2014 - 2017