Karın Ağrısı için Okunacak Dua

Karın Ağrısı için Okunacak Dua

Karın Ağrısı için Okunacak Dua

Karın Ağrısı için Okunacak Dua, el-Hüseyin b. Bistam, Muhammed b. Halef’ten; o, el-Veşşa’dan; o, Abdullah b. Simin’dan; o, Cafer b. Muhammed (a.s.)’den; o, dedesinden rivayet ediyor.


Karın Ağrısı için Okunacak Dua. Karın ağrısı duası
Karın Ağrısı için Okunacak Dua. Karın ağrısı duası


Bir adam Hz. Peygamber (s.a.a.)’e gelerek erkek kardeşinin karın ağrısından mustarip olduğunu söyledi. Allah Rasulü ona, ‘kardeşine söyle sıcak su ile balı karıştırıp içsin’ diye buyurdu. Ertesi günü adam tekrar gelerek, ‘ey Allah’ın Rasulü, ona içirdim fakat bir fayda görmedi’ dedi. Allah Rasulü ‘Allah doğruyu söyledi. Git ve erkek kardeşine bal içmesini ve yedi defa fatiha suresini okumasını söyle’ dedi. Peygamber (s.a.a.) adam gittikten sonra şöyle dedi: ‘Ey Ali, bu adamın erkek kardeşi bir münafıktır. Her kim böyle ise içtiği fayda vermez.'”


Karın ağrısı için dua. Karın ağrısı duaları. TÜrkçe karın ağrısı duası


Karın ağrısı yüzünden muzdarip olan bir kişiye Emirü’l-müminin (a.s.) sıcak su içmesini ve şu duayı okumasını söyledi;
Ey Allah’ım, Ey Allah’ım, Ey Allah’ım! Ey Rahman! Ey Rahim! Ey Rabbim! Ey Yaratanların Yaratıcısı! Meliklerin Meliki, düzenleyicilerin Düzenleyicisi! Her bir hastalık ve ızdıraptan Senin şifan ile beni iyileştir. Zira ben Senin kulunum ve Senin kulunun oğluyum. Yakarışım sanadır.

AminKarın Ağrısı için Okunacak Dua şifa allahdandır.
Karın Ağrısı için Okunacak Dua şifa allahdandır.


Ebu Abdullah el-Havatimi. İbn Yaktin’den; o, Hasan es-Saykal’den;
o, Ebu Beşir’den rivayet ediyor. “Bir kişi gelerek göbeğindeki ağrıdan Ebu Abdullah es-Sadık (a.s.)’a şikayette bulundu. es-Sadık (a.s.) ona şöyle buyurdu: “Git elini ağrıyan bölgeye koy ve üç kez şu duayı oku;


O Aziz bir kitaptır. Batıl ona önünden de ardından da gelemez. Hüküm ve hikmet sahibi çok övülenden indirilmedir.

www.kutsaldinislam.com


Ebu Abdullah (a.s.) şöyle buyurmuştur: İnananlar içinde kim herhangi bir hastalığının yakınması nedeniyle elini ağrıyan bölgenin üzerine koyup şu duayı samimi bir niyet ile okursa şifa bulur. Kurandan müminler için şifa ve rahmet olan şeyleri indiriyoruz. Oysa o zalimlere kayıplardan başkasını arttırmaz.Bunun hakikati ‘ inananlar için şifa ve rahmettir’ ayetinde teyit edilmiştir.”

www.kutsaldinislam.com

Allah şafi ismi ile şifa dağıtsın inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun. Karın ağrısı duanızı edin rabbinize sığının ancak peygamber efendimizin önerilerinide dikkate alın ve uygulayın. Sağlık ihmale gelmez ve doktora gitmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Çok Okunanlar

kutsaldinislam


15 YORUM

 1. Avatar

  Yorumunuz

 2. Avatar

  ALLAH YARDIM CIMIZOLDUN AĞRI GEÇTİ

 3. Avatar

  Allah yardim cımız olsun gecti

 4. Avatar

  Geçti Allah razı olsun

 5. Avatar

  Hiç bişe olmadı şimdi ben münafıkmıyımmyani ağrım geçmedi ya münafıkmı oluyorum ???

  • Avatar

   Sen kendini nasıl hissediyorsan öylesindir. Ağrının geçmemesi belki duanın yeterince yürekten edilmemesinden ama belki de bu dünyada değil dde öteki dünyada verilecek bir mükafattan kaynaklanıyordur. Sen Allah’a güven, gerisi huzur, mutluluk.

  • Avatar

   Yorumunuz

 6. Avatar

  Teşekkürler çok ağrıyodu baya bi geçti şimdi azıcık ağrıyor

 7. Avatar

  Ağrım hafifledi, Allah razı olsun. Derin nefes alın ve tamamen teslimiyet içinde dua edin. Sırf karnınız ağrıdığı için değil de yürekten bir şekilde olsun. Allah mutkaka yardım eder. Bu dünyada ya da öbür dünyada ama mutlaka…

 8. Avatar

  Resmen hafifledi.Plasebo etkisi mı bilmem de hafifledi

 9. Avatar

  okuyan herkes inşallah şifa bulur

 10. Avatar

  sahi geçti

 11. Avatar

  Şifa buldum

 12. Avatar

  Yorumunuz