Korku ve Endişeye Yönelik Dua

Sponsorlu Bağlantı

Korku ve Endişeye Yönelik Dua

Korku ve Endişeye Yönelik Dua, Ebu’l-Kasım et-Tiflisi, Hammad b. İsa’dan; o, Hariz b. Abdullah es- Sicistani’den; o, Ebu Abdullah es-Sadık (a.s.)’tan rivayet ediyor.

        “Hariz şöyle dediğini söyledi: ‘Ey Allah Rasulü’nün oğlu, zaman zaman göğsümde korku ve kalbimde vesveseler oluyor ki beni namazdan alıkoyup dualarımı karıştırmama sebep oluyor’, dedim. Ebu Abdullah (a.s.) şöyle buyurdu: ‘Emirü’l-müminin (a.s.)’in bu konudaki duası şu- dur: Benzeri bir şeyle karşılaştığınızda elinizi göğsünüzün üstüne koyun ve şu duayı okuyun.

Allah’ın adı ve izniyle! Rabbim, Sen beni inancım ile mübarek kılıp Kuran ile emniyete aldın ve bana ramazanda oruç tutmayı ihsan eyledin. Bana merhamet et. Beni rahmet ve merhametin ile kurtuluşa ulaştır. Ey Rahim, Razık, Kaim, Rahman, Yüce olan Allah’ım! Senden başka kimsem yok. Hamd sanadır. Bu vesvese ve alçalmalardan sana sığınırım. Kalbimden gölgeleri uzaklaştır.

Bu duayı üç kez okuyun, Allah (c.c.)’ın izniyle şifa bulacaksınız. Sonra Peygamber Efendimiz’e (Allah onu ve ailesini mübarek kılsın, onlara rahmet etsin) salatü selamda bulunun'”

Sponsorlu Bağlantı

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 mete 29 Aralık 2018 Cevapla
1 0

allahim lütfen bana şifa yolla yalvarırım.

   Yeşim 7 Mart 2019 Cevapla
  1 0

  Allah’ın izniyle şifa bulursun

    Sedat 2 Nisan 2019 Cevapla
   1 0

   Rabbim bütün şifa bekleyenlere yardım et.bizi senden başkasına muhtaç etme…amin