Korona virüs gibi salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı okunacak dua

Korona virüs gibi salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı okunacak dua

Dünyada yayılan ve çok fazla can alan korona virüs herkesin dilinde ancak İslam dinini benimsemiş her müslüman için ayetler ve hadislerden korona virüs gibi bulaşıcı salgın hastalıklar için dualar var. Hiç bir tv kanalında görmemek ve insanların ayet ve hadisleri, duaları araştırmaması bizi üzüyor. Salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı bir tavır noktasında mü’minlere en güzel örnek Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)dir. Çünkü o, şöyle duâ etmiştir;

“Rahatsızlığı gider! Şifâ veren Sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle bir şifâ ver ki, ardında hiç hastalık izi bırakmasın!”

Müslim, Selâm, 47.

Aşağıda yayınlayacağımız videoda ki dua çeşitli adet ve hadislerden derlenmiştir. Çok uzun değildir dikkatlice dinleyebilirsiniz. Ayrıca ülkemizde tüm camilerimizde yatsı namazından sonra okunan duada aşağıdadır.

“Ey bu okuduğumuz ezanların sahibi Yüce Rabbimiz. Sana sığındık. Kapına geldik. Ellerimizi semaya, dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık. Peygamberlerin, mazlumların ve muhtaçların dualarına icabet ettiğin gibi şu anda yaptığımız dualarımızı kabul eyle Allah’ım! Bizleri umduklarımıza nâil, korktuklarımızdan emin eyle Allah’ım! Bütün dünyayı kuşatan salgın hastalık karşısında bizlere inâyetini lutfeyle Allah’ım. Gazabından rızana, azabından affına sığınıyoruz. Bizleri muhafaza eyle Allah’ım! Şu anda huzurunda ellerini açarak âmin diyen kardeşlerimizi, iki cihanda aziz eyle Allah’ım! Her daim mağdurların, mazlumların, gariplerin yanında yer almış; çaresizlere kucak açmış necip milletimizden rahmetini esirgeme Allah’ım! İlâhi Ya Rabbi! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza kolaylıklar nasib eyle Allah’ım! Ya Rabbi! Devletimizi, milletimizi, İslam beldelerini ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza eyle Allah’ım! İlâhi Ya Rabbi! Zor günlerden geçiyoruz. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eyle Allah’ım! Ya Rab! Bu zor zamanlarda, büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta sağlık görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza yardım eyle Allah’ım. Bizlere taşıyamayacağımız ağır yükler yükleme Allah’ım! Ya Rabbi! Dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ver Allah’ım! İlâhi Ya Rabbi! Dünyada ve ahirette, mahşer gününde mahcup ve mahzun olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Allah’ım!”

Bulaşıcı hastalıklara karşı okunacak dua. Bu konuda mü’minlere en güzel örnek Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)dir. Çünkü o aşağıdaki gibi dua etmiştir;

Bulaşıcı hastalıklara karşı okunacak dua

Bulaşıcı hastalıklara karşı okunacak dua. Bu konuda mü’minlere en güzel örnek Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)dir. Çünkü o şöyle duâ etmiştir:

Kutsal Din İslam paylaştı: 6 Nisan 2020 Pazartesi

2 YORUM

 1. Avatar

  Allah sizden razı olsun ne kadar eski hadis bilinmeyen konuşulmayan sure varsa hepsi sitede yayınlanıyor. güzel bakan güzel görür. koranavirüs duası gibi okuyanlar var bu makaleyi ama işin özü öyle değil işte. Allahın resülü peygamber efendimiz hz. Muhammed sav’ın duası yüz yıllar öncesinden yani uydurma değil zaten ayet-i kelimeler var. geçmişte salgınlar cok varmış ve acımasızmış bugünkü gibi öyle hazır amade bir hastane beklemiyordu kimse teee o zamanlardan bugünlere bir ayna var bu yazıda. Kuran-ı kerimde her hastalık için şifa her dert için derman dolu bir dua bulunuyor. allah razı olsun sizden alttaki videoyuda dinledim kaynaklarınıda belirtmişsiniz bundan sonra sitenizi ziyaret edicem. Ellerimizi temiz tutalım hijyene önem verelim yılışık yaklaşık yaşamayalım mümkün olduğunca az dışarı cıkalım dualarımızıda eksik etmezsek bu günlerde geçecek inşallah.

  • Avatar
   Kutsal Din İslam

   allah razı olsun. Ne güzel söz. Güzel bakan güzel görür. Yüce AllaH’ın resulü peygamber efendimiz hz muhammed sav’ın duasıdır. İslamiyet zaten temizliğin dinidir. GÜzel düşünceleriniz için teşekkürler.