Kulak Ağrısı için Okunacak Dua 2020

Kulak Ağrısı için Okunacak Dua 2020

Kulak Ağrısı için Dua

Kulak Ağrısı için Dua, Hiraş b. Züheyr el-Ezdi, Muhammed b. Cemhür el-Kummi’den; o, Yunus b. Zebyan’dan; o, Ebu Abdullah (a.s.)’tan rivayet ediyor;

“Yunus şöyle dedi: Ebu Abdullah’a kulaklarımdaki ağrıdan şikayette bulundum. Şöyle dedi: ‘Elini ağrıyan kulağının üzerine koy ve şöyle dua et: Karada ve denizde yalnızca Allah’a tevekkül eder ve yalnızca Allah’a sığınırım. O her şeyi duyan ve bilendir.’

Kulak ağrısı için okunacak dua

Allah’ın izniyle şifa buldum.

Eslem b. Amr en-Nusaybi, Ali b. ibn Rabbeyte’den; o, Muhammed b. Salman’dan; o, babasından; o da Ebu Abdullah (a.s.)’tan kulak ağrısına yönelik olarak yukarıdakine benzer bir dua rivayet etmektedir.

Kulak ağrısı için dua

www.kutsaldinislam.com

Türkçe Okunuşu: Allahumme mettiğnî bi sem ‘i ve basarî vec’alhümâ el vârise minnî vensurnî alâ men zalemenî ve huz minhu bi şe’rî..

Kulak ağrısı için okunacak dua

Türkçe Anlamı: Allah’ım, kulak ve gözlerime kuvvet ver, onları bana varis kıl (bağlı kıl), bana haksızlık edene karşı yardım et ve intikamımı ondan al.

Kulak ağrısı için okunacak dua


Kulak Ağrısı için Bir ilaç Tarifi

Bir avuç dolusu soyulmamış susam ve bir avuç dolusu hardal alın. Her birini ayrı ayrı öğütün. Daha sonra ikisini karıştırıp yağını çıkarın. Yağı bir şişeye koyun ve üzerine bir demir parçası koyun. ihtiyacınız oluğunda bu yağdan iki damlayı kulağınıza damlatın, kulağınıza bir parça pamuk koyun, üç gün bekleyin. Allah’ın izniyle şifa bulacaksınız.

Kulaktaki Çakıl Taşı için Dua

Bekir’den; o da amcası Sudayr’dan rivayet ediyor:

“Ufak bir çakıl taşı aldım ve kulağımı onunla karıştırdım. Kulağımın içine kaçtı. Onu oradan uzaklaştırmak için her şeyi yaptım. Fakat ne ben ne de hekimler bunu başarabildi. Hacca gittiğimde el-Bakır (a.s.)”la karşılaştım. Yaşadıklarımı ve daha sonra kulağımda gelişen ağrıyı anlattım. O es-Sadık (a.s.)’a şöyle dedi: ‘Ey Cafer, onu ışığa tut ve bir bak.’ es-Sadık kulağın içine baktı ve şöyle dedi: ‘Hiçbir şey görmüyorum.’ el-Bakır, ‘bana doğru yaklaş’ dedi; ona yaklaştım. Şöyle dua etti: Ey Allah’ım! Onun oraya girmesine neden olduğun gibi onu zorluk ve ıstırap olmaksızın oradan uzaklaştır.

Daha sonra bunu üç defa tekrarlamamı söyledi. Üç sefer tekrarladıktan sonra, ‘parmağını kulağına koy’ dedi. Parmağımı kulağıma götürdüğümde ufak çakıl taşı elime geldi.”

Çok Okunanlar

kutsaldinislam


1 YORUM

  1. Avatar

    kulak arısı nasıl geçer