Okunması En Faziletli Sureler

Okunması En Faziletli Sureler

Okunması En Faziletli Sureler, ramazan ayında okuyabileceğiniz faziletli sureleri derledik sizler için sunduk. Ramazan ayı faziletli sureleri yazımızdan inceleyebilirsiniz

Okunması En Faziletli Sureler

Peygamberimiz (s.a.v) Kuran-ı Kerimin Tamamını Okumayı Teşvik etmiştir. Bununla Birlikte Bazı Surelerin Okunması Üzerinde daha çok ısrar etmiştir.

Ebu Hureyre r.a den Rivayete göre Peygamberimiz (s.a.v) Evlerinizi Kuran-ı Kerim Okumak ve Namaz kılmak gibi İbadetlerden boş bırakarak kabirler haline getirmeyin.
İçinde bakara suresi Okunan eve Şeytan Giremez Buyurmuşlardır. (Tirmizi)

Yatsı Namazından sonra Bakara Suresinin Son 2 Ayeti kerimesi (Amenerrasulu) Mutlaka Okunmalıdır. Ebu Mesud r.a den Peygamberimiz (s.a.v) Bakara Suresinin Sonunda 2 Ayet Vardır ki Kim onları Bir gecede Okursa O kimseye Kafi Gelir buyurmuşlardır.(Buhari)

Kim Cuma Günü Kehf Suresini Okursa Kendisine iki Cuma arasını Aydınlatacak kadar Nur Verilir. (Suneni)

ALLAH’ü Tealanın Rızasını Arzulayarak Geceleyin Kim Yasin Suresini Okursa Onun Günahları Mağfiret edilir.(Beyheki Ebu Hureyre)

Geceleyin Duhan Suresini Kim Okursa 70 bin Melek Onun İçin Tevbe İstiğfar ettiği Hlade Sabahlar (Tirmizi Ebu Hureyre)

Kim Her Gece Vakia Suresini Okursa Ona Ebediyyen Fakirlik Ulaşıp Dokunmaz.(Abdullah Bin Mesud)

Mülk Suresini (Tebareke Suresi) Kendisini Okuyanlar için Şefaat edici ve Kabir Azabından Kurtarıcı Olacağı ve Peygamberimiz (s.a.v) mülk Suresini okumadan uyumadığı Ebu Hureyre İbni Abbas ve Cabir r.a dan rivayet edilen Sahih Hadis-i Şerfilerde açıklanmıştır.

Zilzal Suresinin Okumanın Kuran-ı Kerimin Yarısını Kafirun Suresinin Okumanın Kuran-ı Kerimin 4/1 ne İhlas Suresini Okumanın Kuran-ı Kerimin 3/1 ne Muadil olacağını Müjdelemişlerdir.(Tirmizi Enes.b. Malik)

Mehmet Talu / Dini Meselelerimiz Sorular ve Cevaplar

Etiketler