Son Yazı

Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur ?

Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur
Paylaş
 

Dua

Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur ?

Ölen yakınlarımızın arkasından yapabileceğimiz en önemli şeyden biri de  elbette onlar için dua okumaktır.

Meftanın arkasından, kişinin Allah’ın affetmesine, cennetlik olmasına, Allah’ın razı olduğu insanlardan olmasına dair dualar edilmelidir.

Ölmüş yakınlarımızın arkasından yapılacak hayırlı dualar da kişinin amel defterine yazılır. Bu nedenle ölmüşlerimizi iyi düşünmeli, onlar için dua etmeliyiz. Ölünün arkasından okunabilecek en hayırlı dua ise Fatiha Suresi’dir.

Ölmüşlerimiz için Fatiha Suresi okuyup, sonrasında onun mekanının cennet olması ve Allah’ın razı olduğu kullardan olması için dua edebiliriz.

Ölmüşlerimizin arkasından, onlar için okuyabileceğimiz en güzel surelerden biri de Yasin Suresi ve Mülk Suresi de vefat eden yakınlarımız için okuyabileceğimiz en güzel surelerden biridir.

Hz. Muhammed, bir hadisinde ölümün son olmadığını ve ölümle defterlerin kapanmadığını söylüyor. Bunun için sadaka-i cariye denilen, toplum yararına, insanların faydalanabileceği işler yapılmalı. Kişinin hayattayken yaptığı yol, su, okul, hastane gibi hizmetler ya da geride bıraktığı bir ilim eserinin insanlara sağladığı fayda kişi öldükten sonra da amel defterine yazılır.

Hayattayken yapılabileceğimiz en önemli şeylerden biri de hayırlı bir birey yetiştirmektir.

Konu Etiketleri
ölmüşlerimize okunacak dualar,sabır duası ve kısa,ölmüşlerimizin arkasindan nasil dua etmeliyiz,ölmüşlerimize okunacak dua,ölmüşlerimiz için okunacak dualar,ölmüşlerimize türkçe dua,vefat eden yakınlarımıza hangi sureler okunur,ölmüşlerimiz için okunacak dua,Ölmüşlerİmİz ardindan okunacak dualar,ölene hangi süreler okunur

Bu yazı 164 kere okundu.
  • Site Yorum

Sen de Yorumla

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Çay Kazanı Fiyatları