Kutsal Din İslam
Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur ?
Sosyal Medyada Paylaş
3 Kasım 2016
islam

Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur ?

Sponsorlu Bağlantı Dua Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur ? Ölen yakınlarımızın arkasından yapabileceğimiz en önemli şeyden biri de  elbette onlar için dua okumaktır. Meftanın arkasından, kişinin Allah’ın affetmesine, cennetlik olmasına, Allah’ın razı olduğu insanlardan olmasına dair dualar edilmelidir. Ölmüş yakınlarımızın arkasından yapılacak hayırlı dualar da kişinin amel defterine yazılır. Bu nedenle ölmüşlerimizi

Sponsorlu Bağlantı

Dua

Ölmüşlerimizin Arkasından Hangi Dualar Okunur ?

Ölen yakınlarımızın arkasından yapabileceğimiz en önemli şeyden biri de  elbette onlar için dua okumaktır.

Meftanın arkasından, kişinin Allah’ın affetmesine, cennetlik olmasına, Allah’ın razı olduğu insanlardan olmasına dair dualar edilmelidir.

Ölmüş yakınlarımızın arkasından yapılacak hayırlı dualar da kişinin amel defterine yazılır. Bu nedenle ölmüşlerimizi iyi düşünmeli, onlar için dua etmeliyiz. Ölünün arkasından okunabilecek en hayırlı dua ise Fatiha Suresi’dir.

Ölmüşlerimiz için Fatiha Suresi okuyup, sonrasında onun mekanının cennet olması ve Allah’ın razı olduğu kullardan olması için dua edebiliriz.

Ölmüşlerimizin arkasından, onlar için okuyabileceğimiz en güzel surelerden biri de Yasin Suresi ve Mülk Suresi de vefat eden yakınlarımız için okuyabileceğimiz en güzel surelerden biridir.

Hz. Muhammed, bir hadisinde ölümün son olmadığını ve ölümle defterlerin kapanmadığını söylüyor. Bunun için sadaka-i cariye denilen, toplum yararına, insanların faydalanabileceği işler yapılmalı. Kişinin hayattayken yaptığı yol, su, okul, hastane gibi hizmetler ya da geride bıraktığı bir ilim eserinin insanlara sağladığı fayda kişi öldükten sonra da amel defterine yazılır.

Hayattayken yapılabileceğimiz en önemli şeylerden biri de hayırlı bir birey yetiştirmektir.

Sponsorlu Bağlantı

Sizin Yorumunuz: (Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır)

Tüm Hakları Saklıdır © kutsaldinislam.com 2014 - 2017