Şebi Arus Etkinliği Sema Gösterisi

Şebi Arus Etkinliği Sema Gösterisi

100 semazen, 100 sazende ile sema gösterisi

İzmit Belediyesi ile Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciği birlikteliği ile gerçekleşen Şeb-i Arus etkinliğinde 100 semazen ve 100 sazendenin sema gösterisi çok büyük ilgi gördü.

 

100 semazen, 100 sazende ile sema

Şeb-i Arus etkinliğinde 100 semazen ve 100 sazendenin sema gösterisi büyük ilgi ile izlenirken, büyük alkış ve tebrik aldı.

100 semazen, 100 sazende ile sema

Türkiye’nin en büyük gökyüzü gösterilerinden birini yapmış olduklarını söyleyen Nevzat dünyaya gelen bir mevzuşma yaptı. Doğan konuşmasında şunları söylemiş oldu: “Bu akşam vuslatın 743’üncü yıl dönümünde büyük bir heyecan içerisindeyiz. Tasavvuf Vakfı’nın Kocaeli temsilciliği ile beraber 7’ncisini düzenlediğimiz Şeb-i Arus törenlerindeyiz. Halkımız büyük bir ilgi gösterdi her yıl olduğu gibi

100 semazen, 100 sazende ile sema

“bizler buradan çok iddialı bir şeyi hep söyledik, anlatmaya devam ediyoruz.” Türkiye’de Konya’da dahil katılım açısından ve 100 semazenle birlikte en büyük Şeb-i Arus’u burada yapıyoruz. Coşku içerisinde mesnevi okumaları ile beraber ve güzel bir sevgi, aşk, birlik beraberlik şöleni gerçekleştirmiş oluyoruz. Hele tarihimizin zor dönemeçlerden birini daha geçirmeye çalışmış olduğumuz şu dönemde böyle gecelere çok ihtiyacımız var” dedi.

100 semazen, 100 sazende ile sema