Ya Zahir Esması Fazileti Ve Faydaları Nelerdir? Ya Zahir Esması oku

Ya Zahir Esması Fazileti Ve Faydaları Nelerdir? Ya Zahir Esması oku

Yüce Rabbimizin 99 adet isminden biri olan Ya Zahir esması birçok faziletleri ve sırları bulunan esmalardandır. Günlük olarak usulüne uygun bir biçimde okunması durumunda, Allah’ın izni ve keremi ile okuyan kimsenin gerek ilahi ve gerekse se dünyevi sırlardan haberdar olmasına vesile olan Ya Zahir esması, bu bakımdan özellikle de gizlenen sırların bazı kanallar üzerinde  öğrenilmesi açısından büyük faydaları bulunan sırlı esmalar arasında yer almaktadır.

Ya Zahir Esması Okumanın Faydaları Nelerdir?

ya zahir esması
Ya Zahir Esması Okumanın Faydaları Nelerdir?

 • Ez Zahir esması hergün özellikle de 5 vakit farz namazlarından sonrasında 1106 defa okunması durumunda, okuyan kimsenin Yüce Allah’ın izni ve keremi ile dünyada hasıl olan olayların gizli yani diğer insanlar tarafından idrak edilemeyen yönü görmesine vesile olmaktadır. • Bu esmanın günlük olarak 33 defa okunması durumunda okuyan kimsenin bazı ilahi sırlara vakıf olması söz konusudur.
 • Bir kimse, merak ettiği veya öğrenmek istediği herhangi bir konuda yatmadan önce 2 rekatlık hacet namazından sonrasında 1106 defa Ya Zahir esması okuması durumunda inşallah rüyasında murad ettiği şey ona gösterilmektedir. • Şeytanın vesvelerinden kurtulmak açısından Ya Zahir Ya Batın esması ile birlikte günlük olarak 100 defa okunduğunda inşallah bu problemden en kısa zamanda kurtulmasına vesile olmaktadır.
 • İştirak namazından hemen sonrasında Ya Zahir esması 900 defa okunması durumunda okuyan kimsenin göz nurunun artmasına vesile olmaktadır.
 • Ya Zahir esması hergün 100 defa okunması halinde, okuyan kimsenin kalbinde velilik nuru hasıl olmasına vesile olmaktadır.
 • Okunması adet haline getirilmesi durumunda, okuyan kimseye bazı ilahi sırların beyan edilmesi söz konusu olmaktadır.
 • Batın esması ile birlikte okunduğunda okuyan kimsenin eşyaların sırlarına nail olmasına vesile olmaktadır. • 50 gün boyunca aralıksız olarak 6502 defa okunması durumunda inşallah, okuyan kimsenin düşmanlarının kahr-u perişan olmasına vesile olmaktadır.
 • Güneş doğmadan önce 1000 defa okunması durumunda, okuyan kimsenin ömrü boyunca körlük hastalığından korunması söz konusudur.
 • Kuşluk vaktinde 500 defa okunması durumunda, okuyan kimsenin kalbinin ilahi nurla dolmasına ve gafletten uyanmasına vesile olmaktadır.
 • Gizli veya gömülü olan herhangi bir nesnenin yerinin rüya aleminde öğrenilmesi açısından 2 rekatlık hacet namazından sonra Ya Nur Ya Basit esması ile birlikte sayısız bir biçimde okunması durumunda Allah’ın izni ile okuyan kimse muradına kavuşmasına vesile olmaktadır.
 • Ya Zahir esması Ya Evvel, Ya Ahir, Ya Batın esması ile birlikte samimi bir kalp ile hergün 41 defa okunması durumunda okuyan kimsenin mutlak olarak hazreti Hızır ile görüşmesine vesile olmaktadır.

Zikir Günü Ve Zikir Sayısı Nedir?

Diğer esmalarda olduğu gibi özellikle de okunması gereken özel bir günü bulunan Ez Zahir esması bu bakımdan özellikle de Cumartesi günü okunmasında büyük faydalar bulunmaktadır. Günlük olarak 1106 defa okunması gereken Ez Zahir esması, gerek maddi ve gerekse de manevi yönden güçlenmemiz açısından büyü faydaları ve sırları bulunan esmalardan biridir.

Çok Okunanlar

kutsaldinislam


2 YORUM

 1. Avatar

  Güzel açıklama olmuş

 2. Avatar

  Yorumunuz