Yasin Suresinin Sırları Nelerdir ?

Yasin Suresinin Sırları Nelerdir ?

Yasin Suresinin Sırları Nelerdir ?

İslam dininin şartları arasında yer alan kitaplara iman etmek Müslümanlar için çok önemlidir. Son hak din İslam dinin kutsal kitabını okumak ve anlamak gerekmektedir. Kuran’ ı Kerim okumak sünnettir okuyanı dinlemek ise farzdır. Kuran içerisinde bulunan ayetler ve sureler insanlar için yol göstericidir. Aynı zamanda sırları bulunmaktadır.

İşte sırlarla dolu ve faziletli surelerden birisi olan Yasin suresi üzerinde çok fazla durulan bir suredir. Özellikle her dini toplantılarda mutlaka Yasin suresi okunmaktadır. Bu sure okunduktan sonra dualar edilerek ölmüşlerin ruhuna hediye edilmektedir. Yasın suresi hakkında pek çok hadisler bulunmaktadır. İşte Yasin suresinin sırlarını dile getiren hadisler aşağıda yer almaktadır.

1-) Yasin suresini düzenli olarak her gün okuyanın geçmiş günahları affedilmektedir.

2-) Yasin Suresi Kuran’ ı Kerim’ in kalbidir ve çok değerlidir.

3-) Geceleri okunan Yasin suresi sayesinde günahların affedilmesi mümkün olmaktadır.

4-) Cuma günleri Yasin suresinin okunması durumunda ertesi sabaha uyanıldığında günahlardan arınmış olarak uyanmak mümkün olmaktadır.

5-) Güne Yasin suresi okuyarak başlayan Müslümanlar o gün ne isterlerse eğer Allah onların dileklerini kabul etmektedir.

6-) Her gün gece gündüz bu sureyi okuyan kişiler şehit mertebesine erişebilmektedir.

7-) Yasin suresini devamlı olarak okuyan ve bu sureyi üzerinde taşıyan kişiler borç içinde ise borçlarından kısa zamanda kurtulurlar, korku içinde iseler korkularından kurtulurlar, bekar ise kısa zamanda hayırlı bir eş bulurlar.