Yüzlerce Dua Çeşidi Vardır

Yüzlerce Dua Çeşidi Vardır

Yüzlerce Dua Çeşidi Vardır

Dualar, bizim her zaman yanımızdadır. Hayatımızın her alanında, bizlerin yardımcısı olmaktadır. Yüzlerce dua çeşidi bulunmaktadır. Bu dualar, çeşitli İslam alimleri ve peygamberler tarafından benimsenmiş dualardır. Duaları inanarak ederseniz, dualarınız kabul olur ve sizin hayatınızı kolaylaştırır. İşte bazı durumlarda okunabilecek duaları araştırdık ve sizlere çeşitli dua örneklerini paylaşmak istiyoruz.

1) Üzüntülü halde okunacak dua

Üzüntü, hayatımızın maalesef koparılamaz bir parçasıdır. Çok üzüntülü bir halde iseniz ve daha fazla bu acıya dayanamadığınız bir zamanda, ”Ya Hayyu Ya Kayyum bi rahmetike estagisu” duasını inanarak okuyarak, sabır dileyebilirsiniz.

2) Evden çıkarken okunacak dua

Aslında, evden çıktığımızda yüzlerce tehlike de bizleri beklemektedir. Bu tehlikelerden korunmak için, ”Bismillahi tevekelltü alallah, vela havle kuvvete illa billah” duasını okuyabilirsiniz.

3) Uyumadan önce okunması gereken dua

Uyumadan önce ” Allahümme kıni azabeke yevme tebasu ev tecmeu ibadeke” bu duayı okuyarak daha rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

4) Arabaya binerken okunacak dua

Trafiğe çıkmadan, arabaya bindiğiniz anda” Bismillahi sübhanellezi sahhara lena haza vema künna lehu mukrinin ve inna ila rabbina lemünkalibün” bu duayı okuyarak karşınıza çıkabilecek yüzlerce beladan korunabilirsiniz.

5) Bir yeriniz ağrıdığı zaman okuyacağınız dua

Bir yerinizin ağrısını hafifletmek için, elinizi ağrıyan bölgenize koyarak ” Bismillahi euzu bizzetillahi ve kudratihi min şerri ma ecidü min vecai haza” duasını okuyarak Allah’tan ağrıyan bölgedeki ağrının hafiflemesini isteyebilirsiniz.