Zayıflama duası, kilo verme duası

Zayıflama duası, kilo verme duası

Allah her sorunumuz için dualarımızdadır. Zayıflama duası, kilo fazlası olan ve obezite ile savaşan insanların, kilo vermek için azmederken yüce Allaha bu durumu bildirmek, yardım istemek, dualarıyla zayıflamak için rabbine yalvarması için bir yoldur. Zayıflamak istediğini, bunun için güç almak adına dua eden inançlı insanlar için Allah azim verir. Allah her dilden ve her sebeple kendisine edilen duayı takdir edecek ilim ve merhamete sahiptir. Ehli sünnet hiç bir müslüman Allahtan ümidiniz kesmez, her türlü sorun, bela , musibetten kurtulmak için Allahına sığınır ve dua eder.

Zayıflama duası, zayıflamak için dua, kilo vermek için dua, fazla kilo için dua

Zayıflamak isteyen müslüman kardeşlerim abdestini aldıktan, yatağına yatıp uykuya dalmadan önce şöyle dua edebilirler;

“Ya men ismuhu deva ve zikruhu şifa. Ya men yec’alu’ş-şifae fi ma yeşau mine’l-eşyai salli ala Muhammdin ve Al-i Muhammedin vec’al şifai min haza’d-duai fi ismike haza” Ey ismi dertlere deva olan Allah, ey zikri hastalıklara şifa olan Allah, ey istediği her şeyde şifa bulduran Allah, salat ve selamın Muhammed ve Ehlibeytine olsun. Okuduğum bu isimleri benim için şifa karar ver Ya Allah, ya Rabbi, ya Erhamer-rahimin.”

Zayıflama duası, zayıflamak için dua, kilo vermek için dua, fazla kilo için dua

Unutmayın, yüce Allah herşeyi oldurandır. Herşeye gücü yetendir. Zayıflamak isteyen müslüman öncelikle bu şişmanlığın bir hastalık olduğunu kabul etmeli ve yüce Allahtan şifa istemelidir. Zayıflama duası nı ederken azim ve kararlılık istemelidir.

Ey yüce rabbim, Bu günden sonra bana zayıflamak için güç ve kudret ver. İrade ve sabır ver ya rabbim. Bedenime hayrı gelmeyecek yiyecek ve içeceklerin boğazımdan geçmesine izin verme. Bu bedeni emanetçin olarak taşıyorum. Bu emaneti iyi muhafaza edebilmek için zayıflamak istiyorum. Sen bana yardım et ve beni miskinliğe itecek kiloları vermeme yardımcı ol. (Amin.)Bedenin ne yiyeceğine karar veren Ruh tur. Ruhun dinginliğini bedene yarar sağlar. Ruhu tatmin etmek ise en iyi dua ile olur.

Zayıflama duası, Allah bize yeter.

Peygamber efendimizin yeme, içme, beslenme ile alakalı bir çok hadisi ve tavsiyesi vardır. Allah rızası için bu tavsiyelere uymamız gerekir. Sofradayken karnımızı tıka basa doldurmadan 3’te birini su, 3’te birini yemek ve 3’te birini boş bırakarak sofradan kalmak bizim için en hayırlı olan ve Peygamber Efendimizin beslenme konusundaki tavsiyesidir. O nedenle aşırı yemek yemenin iyi birşey olmadığını, sağlığımız için tehdit olduğunu ve Peygamber Efendimiz tarafından hiç hoş görülmediğini hatırlatmak ve buna göre davranmak gerekir. Zayıflama duası kadar bu tavsiyelere uymak önemlidir.

Ya men ismuhu deva ve zikruhu şifa. Ya men yec’alu’ş-şifae fi ma yeşau mine’l-eşyai salli ala Muhammdin ve Al-i Muhammedin vec’al şifai min haza’d-duai fi ismike haza” Daha sonra 10 defa “Ya Allah” 10 defa “Ya Rabbi” 10 defa “Ya Erham’er-rahimin” yazılır.

Zayıflama duası
Zayıflama duası

Kuran-ı kerimde işaret edilen çörek otunun diyetini değerlendirmelerinize tavsiye ederiz. Saygılarımızla efendim. https://xn--zayflama-vkb.net/diyet-listesi/corek-otu-diyeti-nedir-nasil-yapilir-kac-kilo-verdirir.htmlhttps://xn--zayflama-vkb.net/diyet-listesi/corek-otu-diyeti-nedir-nasil-yapilir-kac-kilo-verdirir.html

Ey ismi dertlere deva olan Allah, ey zikri hastalıklara şifa olan Allah, ey istediği her şeyde şifa bulduran Allah, salat ve selamın Muhammed ve Ehlibeytine olsun. Okuduğum bu isimleri benim için şifa karar ver Ya Allah, ya Rabbi, ya Erhamer-rahimin.

Zayıflamak için yediğiniz yemeğe, özellikle içtiğiniz suya su cümleleri sarfedin;Beni sağlığıma kavuşturuyorsun. Bana hayat ve enerji veriyorsun. Seni içtikçe bana rahatsızlık veren tüm biyolojik etmenleri bir, bir yok ediyorsun. Benim ideal kiloma düşmem için vücudumda gerekli reaksiyonları gerçekleştiriyorsun. Sağlığım için en iyisi sensin.
Bilimsel olarak suya okunan dua niyet vs. suyu etkilediği ve suya yüklenen niyetin bedende gerçekleştiği kanıtlanmıştır.

Allahım, dualarımda sana sığınıyorum. Şafi isminle şifası sende olan bu hastalığım için bana güç ver. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa verki vücudumda ve ruhumda hastalık bırakmasın. Hissettiğim bu hastalığın şerrinden senin izzetine ve kudretine sığınırım! (amin)

Kuran-ı kerimde işaret edilen çörek otunun diyetini değerlendirmelerinize tavsiye ederiz. Saygılarımızla efendim. https://xn--zayflama-vkb.net/diyet-listesi/corek-otu-diyeti-nedir-nasil-yapilir-kac-kilo-verdirir.htmlhttps://xn--zayflama-vkb.net/diyet-listesi/corek-otu-diyeti-nedir-nasil-yapilir-kac-kilo-verdirir.html
Son eklenen yazılar

2 YORUM

 1. Avatar

  İslam alimleri duaları ikiye bölüyor. Fiili dua ve kavli dua diyorlar duymuşsunuzdur. Bu tür dualar kavli dualar. paketli şekerli gıdaları gavurun kolasını lakır lıkır içenler duam kabul olmuyor diye yüce allaha kızmasın. Fiili dua tamda budur. kavli dua edecek kadar nefsine hakim olup zayıflaama duası okuyup allahına yalvarıyorsan eğer ffili olarakda o duana uyacaksın. Güzel yazı olmuş editör arkadaşları tebril ederim. Zatıflamak isteyenlere bende inşirah duasını öneriyorum. Geçmiş olsun.

  • Avatar
   Kutsal Din İslam

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. İnşirah suresinde haklısınız efendim. Bu makale içerisinde ona değinilmemiş olmasının sebebi zayıflamak ve kilo vermek için okunacak dualar (çeşitli dualar) adı altında farklı bir makalede zaten bahsedilmiş olmasıydı. Buna cevap vermiş olalım. Size mukavemet göstermek için değil sadece önemli bir noktaya değinmek için şu cevabı vermek istiyorum. Dualar bazen gücün yetmediği bazende nefsin hakimiyetini kaybettiğimiz zaman bize yüze Allah’tan beklentilerimize karşılık vererek emellerimize ulaştırması için bir yalvarıştır. Paketli gıdalar yani abur cubur diye nitelendirdiğimiz ürünlerin tamamının kötü olduğunu bilen ancak metabolizmik olarak çeşitli hastalığı olan insanlar bu hastalıkla yaptıkları savaşta nefsine hakim olabilmek için Yüce Allah’a karşı bir istek ve yalvarış durumuna giriyorlar. Allah milletimizin her ferdini düşkünlükten korusun, sağlık sıhhatgüç kuvvet versin. (Amin)