Zenginlik Duaları Nelerdir?

Zenginlik Duaları Nelerdir?

Zenginlik Duaları Nelerdir?

Dua, çok güçlü bir enerjidir. Dilediğimiz herhangi bir konuda sürekli dua etmek, zihnimizi o konuya yoğunlaştırır ve güç aldığımız ilahi destekle bizi amacımıza ulaştırır. Zenginlik konusunda da pek çok dua çeşidi ve uygulama vardır. Aşağıda bunların en etkilileri derlenmiştir.

1.) Vakıa Suresi: Rızık genişliği, bol para, müreffeh yaşam için her zaman önerilen Vakıa suresi, içinde cennet nimetleri geçen kuvvetli bir suredir. Özellikle kırk gün boyunca okumasına devam etmekte fayda vardır. Ömür boyu devam eden kişi hiçbir maddi sıkıntı çekmez.

2.) Şu isimleri sıklıkla çekmeye gayret etmek:

Ya Şekur – Şükrettikçe rızık artar.

Ya Ganiyy – Gani kelimesinin manası bol ve geniştir. Bu esma kulları bolluğa kavuşturur.

Ya Mâlikü’l-Mülk – Kazanılan mal ve mülklerin muhafazası için okunur.

Ya Varis: Rızık ve şeref kazanmak için.

Ya Rezzak – Rızık genişliği için çok faydalı bir esmadır.

3.) Günlük kazancımızı temin ettiğimiz işimize başlarken Besmele çekmek. Her kazancımızda elhamdülillah demek ve bol şükretmek önemlidir. Unutmamak gerekir ki şikâyetler, şikâyet konusu şeyi, şükürler de şükür konusu şeyi artırır.

4.) Sabah güneş doğmadan önce kalkmak ve güneş doğarken kesinlikle uyanık olmak. Bu saatlerde rızıklar dağıtılır. Güneş doğumunda özellikle bir Eûzü ile birlikte üç yüz besmele çekmek bir sene içinde kişiyi zekât verecek seviyeye getirir. Bu uygulamaya her gün devam etmek önemlidir.